Najdroższe jedzenie na świecie

Najdroższe jedzenie na świecie

Najdroższe jedzenie na świecie może cię zaskoczyć. Niektóre z najdroższych potraw na świecie są całkiem zwyczajne – kawałek pizzy za 125 dolarów. Jednak są pewne szczególne przypadki, które czynią to jedzenie niezwykłym. W 2005 roku japoński cukiernik stworzył ciasto owocowe, które sprzedało się za 1,6 miliona dolarów! Cukiernik potrzebował sześciu miesięcy, aby zaprojektować i upiec ciasto owocowe, które następnie zostało podane z szampanem.

Artykuły spożywcze różnią się ceną w zależności od pracy włożonej w ich przetwarzanie, jakości składników i smaku. Cena żywności zależy również od nawyków konsumpcyjnych społeczeństwa. Podczas gdy niektóre produkty spożywcze są absurdalnie drogie, istnieje również wiele tanich artykułów spożywczych, które stanowią doskonały posiłek. W Indonezji drogim przysmakiem jest na przykład czarny kurczak, ale nie tylko on.

Tuńczyk błękitnopłetwy to kolejny przykład drogiej żywności. 600-funtowy kantalupa sprzedał się na aukcji za ponad 18 000 dolarów w 2008 roku. Jest to niezwykle smaczny owoc, ale fakt, że jest tak rzadki i drogi, czyni go jednym z najdroższych pokarmów na świecie.

Ziarna wanilii z Madagaskaru to kolejny przykład żywności, która kosztuje bardzo dużo. Funt madagaskarskiej wanilii kosztuje ponad 600 dolarów. Jej cena jest wyższa z powodu pracy włożonej w wydobycie ziaren. Ponadto, jest ona zbierana tylko raz w roku, a ostatnie burze zabiły populację rośliny. Inną drogą potrawą na świecie jest czarny arbuz zwany Densuke. Jego uprawa trwa kilka miesięcy i wymaga dużo miejsca.

Kolejną pyszną potrawą na świecie jest zupa z jaskółczego gniazda. Ten chiński przysmak przygotowywany jest z prawdziwego gniazda ptaka Jaskółki. Jaskółki budują swoje gniazda za pomocą śliny, więc zbieranie gniazd jest ryzykowne i kosztowne. Dwukilogramowa porcja kosztuje ponad 3000 dolarów za funt. Można by pomyśleć, że to luksusowe jedzenie, ale to pyszny i zdrowy przysmak.

Innym pokarmem, którego produkcja jest kosztowna, jest szafran. Szafran jest używany w wielu przepisach, ale najdroższy szafran na świecie może kosztować nawet 10 000 dolarów! Jest uprawiany na Bliskim Wschodzie i jest czasami określany jako „czerwone złoto”. Uprawa szafranu wymaga wiele cierpliwości i pracy ręcznej, co czyni go jednym z najdroższych produktów spożywczych na świecie.

Kolejną drogą potrawą na świecie są białe trufle, które zbierane są we Włoszech i Chorwacji. Są one tak rzadkie, że muszą być zbierane w specyficznych sposobach i warunkach. Jeden funt tego grzyba może kosztować w Europie nawet 2100 dolarów! Kolejną potrawą na liście najdroższych potraw świata są czekoladowe truflowe madeleines, czyli francuskie ciasteczka maślane. Jeden kawałek tego deseru może kosztować nawet 250 dolarów. Zawiera on truflę Perigord oblaną ciemną czekoladą Valrhona i jest zapakowany w wykwintne srebrne pudełko, na którym znajduje się wzór z cukrowych koralików.

Funt czekolady z Knipschildt Chocolatier w Connecticut kosztuje prawie 2600 dolarów. Duński kucharz Fritz Knipschildt otworzył firmę w 1999 roku, a dziś sprzedaje trufle z ciemnej czekolady z czarną truflą za 250 dolarów. Mimo, że trufle te są niezwykle drogie, wciąż są dostępne tylko na zasadzie przedsprzedaży.

Innym pokarmem, który może być bardzo drogi są grzyby Matsutake. Ten nieuchwytny grzyb jest zbierany tylko raz w roku, co sprawia, że grzyby są niezwykle drogie. W Japonii grzyby Matsutake mogą kosztować nawet 600 dolarów za kilogram. Niestety, ich siedlisko jest zagrożone przez robaka nicieniowego sosnowca, który powoduje ich wytrzebienie.

Jeśli szukasz czegoś nieco bardziej egzotycznego do jedzenia, rozważ ser z łosia. Ten przysmak jest niezwykle trudny do wyprodukowania i kosztuje nawet 1700 dolarów za funt. Dodatkowo, mleko dla osłów może być niezwykle trudne do wyprodukowania. Łoś produkuje tylko 0,85 filiżanki mleka dziennie. W związku z tym produkcja sera z łosia jest ograniczona.

Unikalny owoc z Japonii, czarny arbuz, znany jest również jako melon Densuke i może osiągnąć na aukcji cenę nawet 6 000 dolarów. Chociaż w rzeczywistości nie jest czarny, ciemnozielony owoc jest nadal rzadkością, a czarne arbuzy są zwykle zarezerwowane na specjalne okazje. Jest on również spotykany w kuchni tajskiej.

Homar to kolejna pozycja, która jest niezwykle droga. Posiłek w restauracji Norma’s w Nowym Jorku może kosztować nawet 2750 dolarów. Koszt tego dania jest tak wysoki, że wydawałby się nie na miejscu w menu, którego cena oscyluje w granicach 30 dolarów. Danie zawiera również 10 uncji kawioru sevruga, co jest głównym czynnikiem wpływającym na jego cenę. Desery również mogą być bardzo drogie.

Previous Jakie są style kuchni?
Next Jakie kwiaty wybrać do sypialni?

Może to Ci się spodoba

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Sprawca brutalnego rozboju został zatrzymany przez krakowskich policjantów

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę rozboju do jakiego doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas na wracającego po pracy do domu kierowcę MPK napadł mężczyzna. Usłyszał

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź