Duży sukces 10. edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Ponad setka koszykarzy wzięła udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji turnieju koszykówki ulicznej „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”, który odbywał się na zadaszonym boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Zwycięzcom gratulował zastępca Prezydenta Wejherowa – Arkadiusz Kraszkiewicz.

Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Basket Ósemka Wejherowo. Jak mówią organizatorzy Kordian Zabrocki i Bartłomiej Woźniak, pierwotna lokalizacja Streetballa MTK miała odbyć na Placu Wejhera w Wejherowie, ale ze względu na niekorzystne prognozy pogody, turniej został przeniesiony na boisko pod dachem.

– W turnieju wystartowały w sumie 24 zespoły, co daje łączną liczbę ok.100 uczestników – mówi Bartłomiej Woźniak. –  Jest to bardzo dobry wynik.  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tylu zawodników i zawodniczek przyjechało pograć w koszykówkę do Wejherowa.

– Bardzo się cieszymy, że zawitały do nas zespoły z całego województwa pomorskiego – mówi Kordian Zabrocki. – Taka liczba zespołów świadczy o tym, że Streetball MTK cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników koszykówki ulicznej.

Wyniki

W najciekawszej kategorii, czyli w kategorii Open Mężczyzn wystartowało 7 zespołów. Zwycięzcą została ekipa „Tylko siatkę słychać”,  która wystąpiła w składzie: Bartłomiej Bichowski, Piotr Podbielski,  Sebastian Szmidtka oraz Maciej Blok, drugie miejsce zajął „Wejherowski Pakiet”, a trzecie „Ała Team”. W rywalizacji w rocznikach 2007-2008 wystąpiło 9 drużyn. Najlepszy był zespół „Borowiki”. W najmłodszej kategorii, czyli w roczniku 2009 i młodsi wygrał zespół „Kidy z NBA”. W tych zmaganiach było 8 ekip. W zawodach został rozegrany także konkurs rzutów za trzy punkty, w którym nagrody w postaci bonów ufundowali: Sklep Leroy Merlin Rumia oraz Przychodnia Rehabilitacyjna „Fit – Med”.  Zwycięzcą w kategorii Open został Sebastian Szmidtka , a w kategorii młodszych zawodników triumfował Jakub Fabich. Każdy uczestnik X edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego otrzymał koszulkę. Nagrody wręczali: zastępca Prezydenta Wejherowa – Arkadiusz Kraszkiewicz oraz wicestarosta powiatu – Jacek Thiel.

Źródło: Urząd Miejski w Wejherowie

Previous Odpust Podwyższenia Krzyża w Wejherowie
Next Turniej Strzelecki „Za wolność Kaszub i Polski”

Może to Ci się spodoba

Tytani zagrają z Sokołem, a Gryf z Lechią II

Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po świątecznej przerwie, wracają ponownie na ligowe parkiety. Będzie to powrót z akcentem, bowiem do grodu Wejhera zawita lider tabeli I ligi KS Sokół Kościerzyna. Początek niedzielnych zmagań w hali wejherowskiej samochodówki o godzinie

Wejherowo Biega po raz ósmy

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy w najbliższą sobotę, 28 maja do wejherowskiego amfiteatru i Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego na Festyn Rekreacyjny „WEJHEROWO BIEGA”. – Po dwuletniej przerwie zapraszamy do wspólnego biegania w ramach festynu „Wejherowo Biega”, jest to wielkie

Udane X Grizlly Judo Cup w Gdańsku

Na rozegranych tydzień temu zawodach Judo w Gdańsku, które zgromadziły ok. 500 zawodników z Pomorza, bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy UKS Team Dragon Wejherowo zdobywając 4 medale. Na zdjęciu medaliści Team Dragon. Złoto zdobył

Turniej Skata Sportowego

Stefan Szczypior został zwycięzcą 24. Turnieju Skata Sportowego i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Ogłoszenie wyników turnieju i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie wejherowskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Jak powiedział Jerzy

Zenon Laskowik gra w tenisa w Wejherowie

Już po raz trzeci na wejherowskich kortach tenisowych odbył się deblowy turniej tenisowy, którego organizatorem był znany artysta kabaretowy- Zenon Laskowik. Poprzednie turnieje  odbywały się pod hasłem „Lato z tenisem”, a w tym roku główny organizator

Zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego „MAXIMUS”

Wejherowska sekcja kickboxingu Klubu Sportowego „MAXIMUS” rozpoczyna nabór do swoich sekcji. Zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Nanickiej 22 –  sala nad basenem pływackim. Szkolenie i zajęcia sportowo-rekreacyjne dzieci i młodzieży dofinansowane