Porażki Tytanów i Gryfa na wyjazdach

Na tarczy powróciły drużyny Tytanów i Gryfa Wejherowo z meczów wyjazdowych. Tytani przegrali z Sokołem Kościerzyna 29:28, a Gryf uległ Jaguarowi Gdańsk 5:4.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu w ramach rozgrywek I ligi piłki ręcznej grupy A wejherowscy Tytani po bardzo wyrównanym meczu ulegli jedną bramką liderowi – Sokołowi Kościerzyna 29:28 (17:13). Tytani znakomicie zaprezentowali się, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie z liderem 2. bramkami. W końcówce przez długi okres była to gra punkt za punkt, ale to gospodarze gonili wynik. W ostatniej minucie sędzia zagwizdał zawodnikowi z Wejherowa faul w ataku, gdy ten szykował się do rzutu z lewego skrzydła przy stanie po 28. Pachniało bramką i zwycięstwem na wyjeździe. W efekcie cofnięcia gry Sokół uzyskał prowadzenie i dowiózł je do końca.

Ale wielkie brawa dla Tytanów, którzy obiecywali przywieźć punkty z Kościerzyny i trzeba przyznać, że niewiele do tej zapowiedzi brakowało, co potwierdza zapis transmisji spotkania na Fb. Cieszy, że Tytani nadal utrzymują wysokie 4. miejsce w tabeli z 15. punktami wyprzedzając Szczypiorniaka Olsztyn o 4 punkty.
Natomiast nadal kiepsko idzie Gryfowi Wejherowo w rozgrywkach piłki nożnej IV ligi. Po przegranej na własnym boisku z Gryfem Słupsk 0:1, tym razem gryfici postawili się liderowi tabeli drużynie Jaguar Gdańsk, ale ostatecznie ulegli gospodarzom 5:4 (2:1). Mimo przegranej wejherowianie zagrali dobre spotkanie strzelając 4 bramki na boisku przeciwnika. Bramki dla Gryfa zdobywali Mohamed Doumbouya, Nikodem Sroka – z karnego, Karol Baranowski i Maciej Wardziński.

Tym samym Gryf zakończył tegoroczne jesienne rozgrywki na 16. miejscu z 16. punktami ocierając się o strefę spadkową. Dotychczasowy bilans Gryfa, to tylko 4 zwycięstwa i 4 remisy i aż 8 porażek. Wiosną będą jeszcze do rozegrania 4 zaległe spotkania z pierwszej rundy. Gryfitów czeka w przerwie zimowej dużo pracy, aby wiosną móc poprawić swoją pozycję w tabeli, bo kibice nie wyobrażają sobie, żeby ich ulubieńcy wylądowali w V lidze.

Źródło: Urząd Miejski w Wejherowie

Previous VIII Zlot Turystów Seniorów
Next Tytani otrzymali dodatkowe wsparcie na promocję miasta

Może to Ci się spodoba

Tytani zagrają z Sokołem, a Gryf z Lechią II

Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po świątecznej przerwie, wracają ponownie na ligowe parkiety. Będzie to powrót z akcentem, bowiem do grodu Wejhera zawita lider tabeli I ligi KS Sokół Kościerzyna. Początek niedzielnych zmagań w hali wejherowskiej samochodówki o godzinie

Rowerowy Maj w Wejherowie trwa

Ponad tysiąc aktywnych uczniów ze 197 klas wejherowskich szkół podstawowych bierze udział w akcji „Rowerowy Maj”. Od początku miesiąca uczniowie wykonali prawie 12,5 tysiąca przejazdów. Na prowadzenie wysuwa się wejherowska „ósemka”!   Tegoroczna pierwsza

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Lodowisko na wejherowskim rynku czynne w drugi dzień Świąt

Lodowisko na Rynku w Wejherowie cieszy się wśród miłośników łyżew dużą popularnością. Mamy dla nich dobrą wiadomość, z wejherowskiej ślizgawki będzie można korzystać także w drugi dzień Świąt, tj. 26 grudnia. Lodowisko będzie

Udane X Grizlly Judo Cup w Gdańsku

Na rozegranych tydzień temu zawodach Judo w Gdańsku, które zgromadziły ok. 500 zawodników z Pomorza, bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy UKS Team Dragon Wejherowo zdobywając 4 medale. Na zdjęciu medaliści Team Dragon. Złoto zdobył