Tytani otrzymali dodatkowe wsparcie na promocję miasta

Wejherowscy Tytani po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu musieli uznać wyższość wicelidera I ligi – zespołu USAR Kwidzyn, któremu ulegli na swoim boisku 26:27 (12:13). Tytani nadal utrzymują wysokie 4. miejsce z dorobkiem 15 punktów. W przerwie spotkania zastępca prezydent Arkadiusz Kraszkiewicz wręczył Tytanom symboliczny czek w wysokości 60 tys. zł, stanowiący finansowe wsparcie przyznane przez Prezydenta Miasta Wejherowa.

Mecz od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg. W pierwszej połowie Tytani nawet prowadzili 6:4, ale goście wyrównali i wyszli na prowadzenie 8:10, by wyjść na przerwę z przewagą jednej bramki 12:13. Właśnie pod koniec przerwy zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz przekazał Tytanom symboliczny czek w wysokości 60 tys. zł, który w ramach podpisanej umowy z Prezydentem Miasta Wejherowa, jest wsparciem finansowym dla drużyny na promocję miasta.

– Z satysfakcją przekazuję środki w imieniu Pana Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta dla I-ligowego zespołu Tytani Wejherowo w wysokości 60 tys. zł. Łączna kwota przekazanych w tym roku środku wynosi 200 tys. zł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się utrzymać ten poziom finansowania klubu. Gratulujemy wyników zawodnikom i działaczom, a wraz z wieloma kibicami Tytanów będziemy dopingować drużynę w osiąganiu jak najlepszych wyników – powiedział zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Mecz w drugiej połowie przebiegał emocjonująco do końca. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu, bądź przewagi jednego punktu. Na niecałą minutę przed zakończeniem meczu był remis po 26:26 i piłkę w rekach mieli Tytani. Wystarczyło tylko utrzymać piłkę w swoich rękach do końca, by dowieźć ten remis i punkt. Tytani jednak pokazali, że chcą walczyć o zwycięstwo, ale po rzucie obronionym przez bramkarza gości, to oni wyprowadzili skuteczną kontrę i zdobyli zwycięską bramkę, niemal w ostatniej sekundzie spotkania.

Kibice Tytanów udowodnili, że każde spotkanie piłki ręcznej w Wejherowie toczy się przy pełnej widowni. I zawsze jest to prawdziwe święto sportu, na które przychodzą mieszkańcy w każdym wieku, w tym dzieci i kobiety. Trzeba też oddać kibicom gości, że równie żywiołowo dopingowali swoją drużynę. Tytani, mimo przegranej, nadal utrzymują wysokie 4. miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Źródło: Urząd Miejski w Wejherowie

Previous Porażki Tytanów i Gryfa na wyjazdach
Next Udane X Grizlly Judo Cup w Gdańsku

Może to Ci się spodoba

Tytani zagrają z Sokołem, a Gryf z Lechią II

Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po świątecznej przerwie, wracają ponownie na ligowe parkiety. Będzie to powrót z akcentem, bowiem do grodu Wejhera zawita lider tabeli I ligi KS Sokół Kościerzyna. Początek niedzielnych zmagań w hali wejherowskiej samochodówki o godzinie

Lodowisko na wejherowskim rynku czynne w drugi dzień Świąt

Lodowisko na Rynku w Wejherowie cieszy się wśród miłośników łyżew dużą popularnością. Mamy dla nich dobrą wiadomość, z wejherowskiej ślizgawki będzie można korzystać także w drugi dzień Świąt, tj. 26 grudnia. Lodowisko będzie

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Darmowe zajęcia Nordic Walking w ramach Wejherowskiej Karty Mieszkańca

Wejherowska Karta Mieszkańca to szereg korzyści dla jej posiadaczy. Wczoraj na Placu Jakuba Wejhera odbyły się darmowe zajęcia Nordic Walking organizowane przez Polska Federacja Nordic Walking.  Zajęcia były prowadzone przez profesjonalnych trenerów

Turniej Skata Sportowego

Stefan Szczypior został zwycięzcą 24. Turnieju Skata Sportowego i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Ogłoszenie wyników turnieju i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie wejherowskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Jak powiedział Jerzy

Zapisy do wejherowskiej sekcji kickboxingu Klubu Sportowego „MAXIMUS”

Wejherowska sekcja kickboxingu Klubu Sportowego „MAXIMUS” rozpoczyna nabór do swoich sekcji. Zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Nanickiej 22 –  sala nad basenem pływackim. Szkolenie i zajęcia sportowo-rekreacyjne dzieci i młodzieży dofinansowane