Tytani otrzymali dodatkowe wsparcie na promocję miasta

Wejherowscy Tytani po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu musieli uznać wyższość wicelidera I ligi – zespołu USAR Kwidzyn, któremu ulegli na swoim boisku 26:27 (12:13). Tytani nadal utrzymują wysokie 4. miejsce z dorobkiem 15 punktów. W przerwie spotkania zastępca prezydent Arkadiusz Kraszkiewicz wręczył Tytanom symboliczny czek w wysokości 60 tys. zł, stanowiący finansowe wsparcie przyznane przez Prezydenta Miasta Wejherowa.

Mecz od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg. W pierwszej połowie Tytani nawet prowadzili 6:4, ale goście wyrównali i wyszli na prowadzenie 8:10, by wyjść na przerwę z przewagą jednej bramki 12:13. Właśnie pod koniec przerwy zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz przekazał Tytanom symboliczny czek w wysokości 60 tys. zł, który w ramach podpisanej umowy z Prezydentem Miasta Wejherowa, jest wsparciem finansowym dla drużyny na promocję miasta.

– Z satysfakcją przekazuję środki w imieniu Pana Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta dla I-ligowego zespołu Tytani Wejherowo w wysokości 60 tys. zł. Łączna kwota przekazanych w tym roku środku wynosi 200 tys. zł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się utrzymać ten poziom finansowania klubu. Gratulujemy wyników zawodnikom i działaczom, a wraz z wieloma kibicami Tytanów będziemy dopingować drużynę w osiąganiu jak najlepszych wyników – powiedział zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Mecz w drugiej połowie przebiegał emocjonująco do końca. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu, bądź przewagi jednego punktu. Na niecałą minutę przed zakończeniem meczu był remis po 26:26 i piłkę w rekach mieli Tytani. Wystarczyło tylko utrzymać piłkę w swoich rękach do końca, by dowieźć ten remis i punkt. Tytani jednak pokazali, że chcą walczyć o zwycięstwo, ale po rzucie obronionym przez bramkarza gości, to oni wyprowadzili skuteczną kontrę i zdobyli zwycięską bramkę, niemal w ostatniej sekundzie spotkania.

Kibice Tytanów udowodnili, że każde spotkanie piłki ręcznej w Wejherowie toczy się przy pełnej widowni. I zawsze jest to prawdziwe święto sportu, na które przychodzą mieszkańcy w każdym wieku, w tym dzieci i kobiety. Trzeba też oddać kibicom gości, że równie żywiołowo dopingowali swoją drużynę. Tytani, mimo przegranej, nadal utrzymują wysokie 4. miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Źródło: Urząd Miejski w Wejherowie

Previous Porażki Tytanów i Gryfa na wyjazdach
Next Udane X Grizlly Judo Cup w Gdańsku

Może to Ci się spodoba

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Lodowisko na wejherowskim rynku czynne w drugi dzień Świąt

Lodowisko na Rynku w Wejherowie cieszy się wśród miłośników łyżew dużą popularnością. Mamy dla nich dobrą wiadomość, z wejherowskiej ślizgawki będzie można korzystać także w drugi dzień Świąt, tj. 26 grudnia. Lodowisko będzie

Rowerowy Maj w Wejherowie trwa

Ponad tysiąc aktywnych uczniów ze 197 klas wejherowskich szkół podstawowych bierze udział w akcji „Rowerowy Maj”. Od początku miesiąca uczniowie wykonali prawie 12,5 tysiąca przejazdów. Na prowadzenie wysuwa się wejherowska „ósemka”!   Tegoroczna pierwsza

Udane X Grizlly Judo Cup w Gdańsku

Na rozegranych tydzień temu zawodach Judo w Gdańsku, które zgromadziły ok. 500 zawodników z Pomorza, bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy UKS Team Dragon Wejherowo zdobywając 4 medale. Na zdjęciu medaliści Team Dragon. Złoto zdobył

Duży sukces 10. edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego

Ponad setka koszykarzy wzięła udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji turnieju koszykówki ulicznej „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”, który odbywał się na zadaszonym boisku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Zwycięzcom gratulował zastępca Prezydenta Wejherowa